• Nadanie imienia szkole

• Informacje

• Harmonogram działań związanych z nadaniem szkole imienia: HARMONOGRAM_DZIALAN_ten.pdf

WYBIERAMY PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Patron szkoły wyznacza kierunek działań dydaktyczno-wychowawczych, jest filarem , wokół którego buduje się program wychowawczy szkoły […] Wychowanie , które jest procesem, odbywa się w każdej szkolnej sytuacji. Bardzo pomocnym zatem jest oparcie tegoż procesu o wzór osobowy Patrona.”

W roku szkolnym 2021/2022 zrodził się pomysł nadania imienia naszej szkole. Wybór patrona to poważna decyzja. W jej podejmowaniu uczestniczy cała społeczność szkolna, a więc uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Zaczęliśmy od wyjaśnienia uczniom „ co oznacza słowo PATRON”, co to jest autorytet.

Następnie, społeczność szkolna przygotowała plakaty i prezentacje przybliżające ich kandydatów. Korytarze zamieniły się w wyborcze „banery”. Wśród kandydatów znalazła się dość bogata plejada znanych osób, do której trafili: Aleksander Doba, Błaszczykowski Jakub, Bytnar Jan "Rudy", Chopin Fryderyk, Dawidowski Maciej Aleksy  "Alek", Einstein Albert, Eleni, Hermiona, Iron Man, J.K Rowling, Jan III Sobieski, Jan Paweł II, Jędrzejczak Otylia, Konopnicka Maria, Kopernik Mikołaj, Kościuszko Tadeusz, Kusociński Janusz, Lewandowski Robert, Makłowicz Robert, Melanie Martinez, Mickiewicz Adam, Mróz Agata, Owsiak Jerzy, Pazdan Michał, Pilecki Witold, Piłsudski Józef, Polscy olimpijczycy, Pudzianowski Mariusz, Sanah, Sienkiewicz Henryk, Skłodowska Curie Maria, Szewińska Irena, Szymborska Wisława,Tokarczuk Olga, Wittek Maria, Wojewódzki Kuba, Young Leosia, Zawadzki Tadeusz " Zośka".

Następnie każda klasa wyłoniła swojego kandydata i przygotowała prezentacje multimedialną z informacjami, dlaczego właśnie ON powinien zostać wybrany. Ze wszystkimi prezentacjami zostanie zapoznana cała społeczność szkolna.

Przed nami ostatni etap, a mianowicie wybory.

Pamiętajmy, że:

Patrona to poważna sprawa. Nie może to być wybór przypadkowy, nieuzasadniony.

Należy pamiętać, że my wybieramy i postać, którą wskażemy, będzie łączona z 10 już zawsze.

Przy wyborze społeczność szkolna (rodzice, uczniowie, nauczyciele) musi kierować się rangą szkoły i rolą, jaką odgrywa w środowisku.

opr. Edyta Mikluszka

PREZENTACJE nt. KANDYDATÓW NA PATRONA SZKOŁY:

Aleksander_Doba_-_kandydat_na_patrona(1).pptx

prezentacja_Janusz_Kusocinski.odp

Jan_III_Sobieski(1).pptxMaria_Sklodowska-Curie.odp

Jerzy_Owsiak_GENERAL.pptx

leosia_patron.pptx

Presentation_-_Szewinska.pptx

Prezentacja_o_Marii_Sklodowskiej-Curie.pptx

Przentacja_patron_Olimpijczycy.pptx

Prezentacja_Jan_Pawel_II.pptx

Prezentacja-_Mariusz_Pudzianowski.pptx

Robert_Maklowicz.pptx

Robert_Lewandowski(1)(1).pdf

Young_Leosia.pptx

2_Eleni.pptx

WYBRALIŚMY PATRONA W GLOSOWANIU!

1 czerwca 2022 r. od godz. 8.00 do 21.00 wybieraliśmy patrona. Do ścisłego finału, zespół odpowiedzialny za przeprowadzenie wszystkich działań związanych z wyborem patrona, do ścisłego finału zakwalifikowały się następujące kandydatury:

1. Polscy Olimpijczycy

2. Janusz Kusociński

3. Irena Szewińska

4. Eleni.

Podczas wyboru, kierowaliśmy się specyfiką szkoły oraz patriotyzmem lokalnym. Uczniowie oddawali swoje głosy tradycyjnie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły głosowali online. W wyborach online wzięły udział 253 osoby, w głosowaniu tradycyjnym 359 uczniów. Wyniki przedstawiają się następująco:

Głosów nieważnych: 14

Polscy Olimpijczycy - 49,94%

Eleni - 29,52

Irena Szewińska - 10,79%

Janusz Kusociński - 7,84%.

opr. Edyta Mikluszka

ZDJĘCIA PLAKATÓW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ UCZNIÓW PREZENTUJĄCE SYLWETKI KANDYDATÓW